Quantcast
Channel: Get Sparkly│Prvi i jedini blog o nakitu na Balkanu
Viewing all 849 articles
Browse latest View live

Korak dalje - online poručivanje nakita

$
0
0
Drage naše šljašteće dame, Get Sparkly se menja i napreduje a vi možete biti deo naše promene.

 Od samog početka pokretanja bloga i stranice u inbox nam stiže pitanje "Kako naručiti ovaj nakit?" zbog čega smo dugo razmišljale i shvatile da našoj priči o nakitu fali mesto gde će oni koji nas posećuju moći da uz samo jedan klik poruče najbolje komade ručno rađenog nakita iz Srbije, ali i iz regiona. Dakle, svi sadržaji na blogu koje volite biće dopunjeni web prodavnicom, a blog pretvoren u sajt. I informativno i funkcionalno, bez lutanja po fb stranicama, na jednom mestu, uz jednostavno i pouzdano poručivanje. U planu je josš mnogo divnih stvari ali za početak hajde da se okupimo na jednom mestu, na našem sparkly mestu. Svi koji žele da budu deo ove priče za sve dodatne informacije mogu da se jave u inbox stranice ili na mejl getsparkly121@gmail.com.





Street style Banjaluka by Dasa Gajic - maj i jun

$
0
0
Nova  doza inspiracije dolazi sa ulica Banjaluke. Već smo navikle da nam iz ovog grada stižu fenomenalni modni momenti, a tako je i ovog puta. Naravno, nakit je u prvom planu. Leto je na ulice izvuklo Banjalučanke sa puno stila, a Dašin fotoaparat je neumorno radio i zabeležio neke od njih.




OK, priznajemo, oduvek smo bile slabe na rokere i taj divni, buntovnički momenat koji nose sa sobom. Masa narukvica sa nitnama i bodljama je mozda karakteristična za tinejdžere u svetu rokenrola, ali prstenje ne mora da bude iz te priče. Jako nam se sviđa ovakvo široko prstenje u boji srebra koja savršeno paše uz crnu boju narukvica. Šteta što ga muskarci u Srbiji vrlo retko nose. Pravda za muško prstenje!


O tome koliko smo očarane midi prstenjem vec smo pisale. Uglavnom se kombinacija više tananih komada nosi na jednoj ruci, ali ovde je napravljen zanimljiv kontrast - uz jedan tanak prsten tu su i dva šira, u istoj, neprevaziđenoj boji zlata. Pravi primer da trend uvek moze da se dopuni nekim ličnim pečatom. Za torbicu idu sve pohvale.


Ono sto smo ovde najpre primetile je kako svetao džins jako dobro ide uz boju srebra. Nije to nepoznata činjenica, ali leti je posebno treba imati u vidu. Narukvica i ogrlica u tandemu daju kolorit ovoj kombinaciji i , rekle bismo, odlicno stoje na preplanuloj koži. Moramo i da pohvalimo interesantan način na koji su izrađena ova dva komada nakita.


Dreamcatcher! Dugo nismo videle ovaj motiv u svetu nakita. Bez obzira na to da li ste zaljubljenik u kulturu Indijanaca, zamka za snove oko vrata može da bude simpatičan modni detalj, posebno ako volite nakit od prirodnih materijala. Statement prsten se lepo uklapa u tu priču, dajući dozu modernog.

Ako ste mislili da zlato dovoljno eksploatisano i da komadi u ovoj boji više nisu zanimljivi, prevarili ste se. Ova upečatljiva ogrlica u formi netipičnog lanca sasvim dobro izgleda, zar ne? Uvek postoji način da se nešto mnogo puta viđeno uobliči u novu, svežu ideju.




Prstenje u celom ovom tekstu zauzima posebno mesto, ali ovaj prsten je definitivno naš favorit. Možda su krila nebrojeno mnogo puta korišćena kao motiv, ali uz ovakav oblik prstena to zaboravljamo. Toplo preporučujemo - okanite se klasičnih modela i ukrasite ruke nečim ovakvim.



Pa ko kaže da je nakit samo za ljude? I torbe mogu dobiti svoje ukrase. Ovi lanci su sjajno uklopljeni uz belinu torbice, a nešto slično sigurno može da se napravi i u kućnoj radinosti. Samo valja osloboditi maštu.

Dots rings - "nedovršeno" prstenje

$
0
0
Ovih dana oduševila nas je nova forma prstenja koju smo primetile na fotografijama Delfine Delettrez. Ova dizajnerka nakita taj model prstena naziva "dot ring",  a radi se o "nedovršenom" prstenju. Tu formu smo vec videle kod midi prstenja, ali nismo kod klasičnog. Dakle, zaboravite pun krug na koji smo navikle. Ovde se krajevi približavaju jedan drugom na gornjoj strani prsta i na njima su ukrasni kamenčići ili perle. Sve to posebno lepo izgleda kada je prsten "višestruk". Bilo bi lepo da se ovaj model doseli i u Srbiju, zar ne? Još fotografija ovog prstenja, ali i ostalog nakita Delfine Delettrez možete naći na njenom sajtu





Raskoš renesansnog nakita

$
0
0
U renesansi se tragalo za lepotom, pa je i nakit imao važnu ulogu u toj potrazi. Oblici i materijali iz srednjeg veka dopunjeni su novim, svežim idejama i materijalima koji su stigli sa otkrivanjem novih kontinenata. Oblici karakteristični za renesansu najpre su se pojavili u Italiji, a potom širili i u druge zemlje Evrope. Radilo se  na razvoju tehnika emajliranja, obrade dijamanata, umetanja dragog kamenja i drugim. Što se nakita na odeći tiče on više nije samo na rubovima već na celom gornjem delu odeće. Dekolte i kosa u renesansi se otkrivaju i pružaju prilike za više ukrašavanja - žene počinju da nose ogrlice i nizove bisera u kosi a muškarci lance na ramenima preko odeće.

 

Novina u 15.veku je ferronniere - nakit koji su žene nosile na čelu. U pitanju je bila zlatna vrpca ili lanac sa komadom nakita na sredini. Ferronniere u prevodu sa francuskog znači kovačeva žena, a vezuje se za portret koji je naslikao Leonardo da Vinči. Na njemu se ovaj komad nakita nosi u kombinaciji sa mrežicom za kosu.



Muške beretke i kape ponekad su bile ukrašene nekom vrstom nakita sa motivima iz Biblije ili mitologije.


Tokom srednjeg veka mindjuše se nisu puno nosile ali su se vratile u renesansi, i često su bile jednostavne, ukrašene samo biserima. U ovom periodu prstenje su nosili i muškarci i žene, i to na svim prstima. Karakerističan prsten za ovo doba je decade prsten (prsten od 10 čvorova) koji se  koristio na isti način kao brojanica.



Za venčanja su često korišćeni gimmel prstenovi. Njihovo ime potiče od latinske reči gemellus što znači "blizanci". Sastojali su se od dve polovine - simbola ljubavi i prijateljstva.



 Nasuprot prstenju, narukvice su se u renesansi retko nosile. Najuobičajeniji komad nakita bio je privezak. Na njemu su često bile scene iz mitologije, Biblije, stvarne ili izmišljene životinje i bio je ukrašen je sa obe strane. Popularnost kameja iz srednjeg veka nastavila se i u renesansi, a za ovaj period tipični su i pomanderi. To su privesci od zlata ili srebra koji su se nosili na ogrlicama ili na pojasu, punjeni mirisnim supstancama.



Top 5 - minimalizam koji morate imati

$
0
0
Minimalizam na više načina i iz mnogo razloga može biti vrlo intrigantan za one kojima je istraživanje dizajna svakodnevna aktivnost. Kreiranje nakita u okvirima minimalizma može delovati kao vrlo mali prostor u kome dizajner može da se kreće, istražuje i razvija svoj rad, zbog čega ga male radionice unikatnog nakita često i izbegavaju. Ipak, za one koji vole izazove minimalistički nakit je pravo blago kome malo ko zaista može da odoli. Ne postoji osoba koja ne može da ga nosi, na manje ili više, originalan način, baš zato što ne postoje detalji koji ga svrstavaju u neku od 'stilskih kategorija'.


Iako može biti izrađen i od drugih materijala minimalistički nakit najbolji efekat postiže kada je izrađen od metala, najčešće od srebra ili zlata. Autori ovakvog nakita se poigravaju geometrijskim oblicima, na prvom mestu oštrim uglovima. Razbijanje oštrine se postiže pomoću romantičnijih trenutaka u vidu bisera i perlica svedenih boja koje ne odudaaju značajno od baze. Naravno, i boje mogu biti iskorišćenje u ovu svrhu ali uglavnom kada se koriste drugi materijali kao što je bojeno drvo, papir ili fimo masa. 

1. Prstenje
Malo, slatko prstenje jednostavnog dizajna je prvi i najbitniji komad nakita iz ove kategorije koji morate imati. Ukoliko se posvetite istraživanju shvatićete da postoji izvanredan broj varijacija koje možete kombinovati na bezbroj načina i time na najjedostavniji mogući način postići maksimalan efekat. Bilo da se odlučite za midi ili klasičnu varijantu, po neki geometrijski oblik ili malecki kamenčić, zatvoren krug ili nedovršenu celinu, nećete moći da izbegnete poglede onih koji shvataju da je nakit mnogo više od prostog ukrasa.



2. Minđuše
Da li se sećate svojih prvih minđuša? Mi da. Jednostavne male alkice od zlata koje su dugo bile jedini komad nakita koji se nosi ne zato što se shvata njegova estetska ili sentimentalna vrednost već zato sto 'imam bušene uši'. Funkcionalno. Ipak, kada malo odrastete shvatite da je vrlo teško pronaći minđuše jednostavnog dizajna, jer se često teži maksi komadima koji će biti upadljivi, dominantni ili u skladu sa trendom. Minimalizam je mnogo moćniji.


3. Ogrlice
Jednostavne ogrlice su u uvek u senci onih glomaznijih komada iako je činjenica da stejtment ogrlice od poludragog kamenja u kombinaciji sa masivnim lancima možete nositi samo u izuzetnim prilikama a male slatke momente oko vrata uvek i svuda - i na poslovnim sastancima i tokom večernjih izlazaka. Ako ste mislili da to nisu komadi za vašu kutiju sa nakitom razmislite još jednom. 


4. Narukvice
Iako je leto vreme za šarenilo, neon boje i izbegavanje metala i bižuterije, ne postoji nijedan razlog da večernju kombinaciju ili dnevnu koja ne podrazumeva plažu, začinite tek malim detaljem u vidu narukvice koja je dovoljno moćna da čitav outfit učini potpunim, i usudićemo se da kažemo ozbiljnijim i elegantnijim.




5. Nakit za telo
Opet se vraćamo na to da je leto, iako nas pogled kroz prozor neće uveriti u to. Ipak, ako se spremate za more, ili ste se vratili sa istog, preplanulost prosto vapi za jednostavnim lančićem koji će ulepšati vaše telo. Model mora biti što jednostavniji, jer osim što će odgovarati svemu rečenom o minimalizmu, izbećićete zapadanje u kič. Za razliku od slike vi zaista ne morate da odgolite prostor između grudi da biste posmatračima pokazali svoj nakit. Naprotiv, efekat leži u suptilnom provirivanju lančića ispod gornjeg dela odeće.



Olga Žukova - Ljudi žele da pomirišu moj nakit

$
0
0
I dok se kod nas izrada nakita još uvek smatra samo unosnim hobijem čije mogućnosti se tek istražuju, Olga Žukova, iz Ukrajine, svoj nakit, slobodno možemo reći, uspela je da dovede do perfekcije. Pri susretu sa njenim realističnim cvetovima, svako ko je ikada video radove od polimerne gline, verovatno će još jednom ispitati svoje poznavanje iste. Živopisne boje i krhkost latica potvrde su neverovatnog umeća, ali i posvećenosti. 


Olga se sa polimernom glinom, odnosno fimo masom upoznala 2009. godine, da bi 2012. godine u njene ruke došlo nešto mnogo pogodinije za njene tanane radove, takozvani 'hladni porcelan'. Ovaj materijal, koji inače nema nikakve veze sa pravim porcelanom potiče iz Japana i jako je pogodan za ovu vrstu umetničkog rada zbog toga što se jako brzo suši na vazduhu.
- Ova masa je bela, a da bi se dobila željena nijansa u glinu se dodaju uljane boje,a na samom kraju se cvet dodatno boji i nijansira kako bi bio što realniji. Od polimerne gline se mogu izvajati jako tanki, poluprovidni elementi, koji i omogućavaju da cvetovi izgledaju tako realno. Od hladnog porcelana se dobijaju jake, ali fleksiblne latice i lišće - kaže Olga i nastavlja - ukoliko se brinete o njemu ovo cveće će vas radovati onoliko dugo koliko vi to želite, dok vas prirodno cveće raduje svega nekoliko dana godišnje. Tako recimo u toku zime možete sebi priuštiti visi babe, jorgovan, bulke, božure, margarite...Po težini ovako izrađeni cvetovi se ne razlikuju mnogo od pravih, prirodnih. 









Olga koristi glinu japanske firme Padico, Modena. Iako je imala iskustva i sa drugim markama, zadržala se baš na Modeni zbog toga što su komadi načinjeni od nje izuzetno prijatni na dodir i savršeno poluprozračni. Osim toga, ova glina je vodootporna što je jako važno za nekog ko uglavnom pravi nakit. Naravno, ukoliko neki komad slučajno završi u vodi, on će omekšati ali neće izgubiti svoja svojstva posle sušenja, te je nanesena šteta zanemarljiva. To, ipak, ne znači da cveće izrađeno od Modene treba držati u vodi. 
Inspiraciju, logično, pronalazi u prirodi, njenoj raznolikosti boja i oblika, te joj ne predstavlja problem što je za izradu samo jednog cveta neophodno izdvojiti i do 3 sata, u zavisnoti od složenosti. 
I dok je većina ljudi oduševljena Olginim cvećem, toliko da žele da ga pomirišu, zanimljivo je da Olga nije uspela da od gline napravi svoj omiljeni cvet. 
- Moj omiljeni cvet je đurđevak, ali nisam uspela da ga napravim od gline. Bilo je pokušaja, ali bezuspešno. Nadam se da ću u skorije vreme to ispraviti. 










Kao najvažniji deo rada na novom cvetu ova autorka ističe pripremu, izučavanje strukture samog cveta, ali i istraživanje načina izrade koji postoje u knjigama i na internetu. Kada je u pitanju sam cvet, najpre se posvećuje posmatranju svežeg, ali s obzirom da joj sveži cvetovi nisu uvek dostupni opet je od velike pomoći internet. 
Upravo internet je i zaslužan za Olgin susret sa ovom vrstom umetnosti, zbog čega je prvom prilikom pribavila neophodne materijale. 
- Tehniku sam učila na 'časovima' koji postoje na mreži. Tako mi 'pridošlice' možemo da učimo od 'majstora' koji na internetu dele svoje znanje i iskustvo. Na prave časove nisam išla, zbog toga što kod nas ne postoji ništa slično. 
S obzirom da ovo cveće deluje zaista magično, ne čudi što se Olgi javljaju mlade devojke koje bi da nauče ovu tehniku. 
- Rado odgovaram na njihova pitanja, ako znam odgovor. Na kraju krajeva, i ja sama još uvek učim. Glavna je želja, sve ostalo dođe samo od sebe! - završava Olga. 






















Odeća od lanaca ili nakit koji se odeva

$
0
0
Šta nastaje kada od zaljubljenika u lance tražite da dizajnira odeću? 
Milica Pavlović kaže - nakit koji se odeva. Ova talentovana devojka smatra da je bilo dovoljno da nakit ukrašava male površine tela poput vrata, ruku ili prstiju. Master studije je završila mini kolekcijom metalnih struktura za koje kaže da poput trofeja naglašavaju autentičnost, status i stav onog ko ih nosi.

I, zaista, šta god da se obuče ispod ovih elegantnih kreacija potpuno drugačije izgleda. Moćnije, pre svega. Kada govorimo o nakitu za telo, najpre pomislimo na jednostavne, suptilne lančiće. Ova autorka ga je zamislila malo drugačije - obični lanci se upliću tehnikom makrame i stvara se artistički proizvod. Prava snaga umetnosti je često baš u tome -  da se od nečeg što jedva okrznemo pogledom stvori nešto od čega ne odvajamo pogled. Njeni komadi nakita plod su trogodišnjeg rada, a na prošlogodišnjoj Beogradskoj nedelji mode bili su jako zapaženi u okviru Modnih vinjeta.



"Zaista mi je bilo bitno da nešto što se niveliše sa visokom modom, nešto tako unikatno, ekstravagantno,bogato u strukturi i zahtevno u procesu izrade, integrišem sa kalupima masovne proizvodnje, razdrmavajući masovnu modnu monotomiju", kaže Milica. Ona ima i jednu "tamniju"varijantu radova, namenjenu smelijim damama. Ovih dana sprema i nove komade, ne odstupajući od svog stila.












Branislava Antović - Nakit od obične modne priče stvara onu koja ima smisao i poruku

$
0
0
Sa rečima joj ide više nego sjajno. Sa modom još bolje. Branislava stoji iza jednog od najpoznatijih srpskih modnih blogova gde se nikako ne vrti sve oko outfit postova. Dah putovanja, miris dobrog štiva, inspirativni saveti su samo deo onoga što se nalazi u tom posebnom kutku. Nakit je svakako važan deo njene priče.



Kakve boje i oblike biraš ovog leta kada je nakit u pitanju?


    Ovog leta biram dva ekstrema kada je nakit u pitanju. Ili izuzetno glomazne komade upadljivog dizajna, ili suptilne sa tek primetnim ukrasima. Prvom varijantom volim da začinim jednostavne outfit  kombinacije, dok se za drugu varijantu odlučujem onda kada bih da glavnu reč prepustim odevnim komadima, a nakitom samo dopunim priču.

 Puno različitih komada prođe kroz tvoje outfit postove. Šta se najčešće zadrži u tvojim kutijama za nakit?

1     Komadi koji se mogu definisati kao uvek aktuelni i klasični i oni koji nisu produkt trenutnog trenda. I naravno komadi za koje sam emotivno vezana.




Za garderobu se, kako kažeš, ne vezuješ puno. Kako stoje stvari sa nakitom?

Sa nakitom je priča drugačija, jer za razliku od garderobe sa njim osećam emotivnu povezanost. Pogotovo sa satovima koje sam najčeše kupovala na putovanjima, i sa ogrlicama čiji su privesci zapravo pisani zapis mog imena. Obožavam trend takvog nakita i više od 5 godina nosim svoju ‘’Branislava’’ ogrlicu u srebrnoj varijanti, dok sam pre nekih 2 godine postala bogatija i za onu u zlatnoj. Naravno, nakit koji mi je poklonjen od meni dragih ljudi predstavlja ne samo materijalnu vrednost već i poseban vid uspomena, otud zauzima i posebno mesto u mojoj kutiji za nakit.




 Kako i gde najčešće nabavljaš nakit i čime se vodiš u kupovini?

 Sjajne komade nakita najčešće pronalazim u malim online radionicama talentovanih pojedinaca na koje nailazim na Facebook-u ili na blogovima. Sjajno je videti koliko kreativaca se krije među nama i koliko njih uspešno monetizira svoj hobi. Obožavam specifičnost takvog nakita I njegovu unikatnost, stoga handmade varijante su moja najdraža solucija kada je šoping nakita u pitanju.

Zlato ili srebro?

Do pre koju godinu isključivo srebro, ali od skora sve češće posežem za zlatom. Da, krivim za to aktuelne trendove, ali ujedno ih i slavim jer su vratili na velika vrata nepravedno zapostavljeno zlato.



Postoji li neki komad za koji misliš da nikad ne bi mogao da se nađe na tebi?

Biserne minđuše. Jednostavno, ne odgovaraju ni mojoj ličnosti, ni mom stilu a ni senzibilitetu.

Muškarci i nakit?



Naravno, dok god istinski odgovara njihovom stilu. I dok god je reč o umerenim varijantama. O nepoželjnost izlatnih i srebrnih lanaca, narukvica sa kaučukom i glomaznog prstenja na malićima ne bih ni da trošim reči.




Šta misliš o nakitu za kragne?

Sjajan način za začiniti posve strog komad kakve su košulje. Sa druge strane ne volim varijante u kojima se takav nakit bušenjem pričvršaćava za kragnu jer postoji opasnosti da rupice na kragni ostanu vidljive. Dakle, ukoliko se nađe neko drugo rešenje kada je nošenje ovog nakita u pitanju, uvek ću biti za.

 U kojoj meri nakit koji nosiš ima poruku, a u kojoj je tu samo zbog estetike?

Svaki komad koji pojedinac uvrsti u svoj outfit ima određenu poruku. Ako ne onu jasnu i očiglednu onda onu koja bliže govori o njegovo jličnosti, stilu i afinitetima. Otud sam uvek gajila posebnu naklonost ka nakitu, jer je on taj koji zapravo od obične modne priče stvara onu koja ima smisao i poruku.





Vesper - novi nivo uživanja u nakitu

$
0
0
Nakit je odavno prestao da bude samo ukras kojim njegova vlasnica iskazuje svoj status, bogatstvo ili stil. Granice se razbijaju zajedno sa predrasudama i tabu temama te se može reći da sloboda postaje stil života. Ukoliko nakitu i slobodi dodamo i savremenu tehnologiju nesumljivo je da ogrlica - vibrator jeste logičan aksesoar za savremenu ženu koja je dovoljno hrabra da svoje tajno oružje tako javno pokaže.



Modni magazin Glamur je Vesper, ogrlicu - vibrator kompanije Crave, najavio kao šik susret seksa i mode, dok je Refinery 29 privezak nazvao 'iznenađujuće elegantnim'. Da li je moderna žena zaista spremna za ovakvu vrstu modernog, funkcionalnog nakita? Kosmopolten ga već stavlja na listu želja. 
Crave je već ranije predstavila igračke za dame čija baterija se u skladu sa vremenom u kome živimo puni jednostavnim usb priključkom na računar, ali su ovog puta nastojali da kreiraju proizvod koji će biti moderan, sofisticiran i lep kao komad nakita, ali istovremeno i razigran i provokativan kakav treba da bude vibrator. Kako želja za različitim seksualnim iskustvom ne bi bila sputana predrasudama i sramotom ova kompanija je dizajn slim vibratora podigla na viši, znatno sofisticiraniji nivo. 


Vesper privezak je urađen od nerđajućeg čelika koji kao bilo koji drugi minimalistički stejtment komad nakita od dosadne odeće može načiniti modernu kombinaciju. A uz to iz Crave-a obećavaju i fenomenalan užitak. Dostupan je u tri boje - srebrnoj, u boji ružičastog i boji 24-oro karatnog zlata, sa odgovarajućim lancem oko vrata. Rukovanje je takođe veoma jednostavno, pa se aparat uključuje uz pomoć samo jednog dugmeta, a pritiskom na isto se bira i jedna od tri brzine a dužim zadržavanjem se isključuje. 
Da li će žene zaista poslušati preporuke modnih magazina ili će ipak svoje seksusalne želje ostaviti za četiri zida ostaje da se vidi, ali za one hrabrije ovakav komad oko vrata značiće i dodatnu dozu samopouzdanja. Vreme je za novi nivo uzivanja u nakitu. 

Vesper nije prva ogrlica koja se stavlja u kategoriju seks- igračaka. Kompanija Black Label već je predstavila svoju vibrirajuću ogrlicu, za stimulaciju grudi/bradavica, ali je zanimljivo da se jednim od najstarijih seksualnih pomagala smatra, ni manje, ni više nego biserna ogrlica. 


Dijamanti (ni)su večni?

$
0
0
Da li je vreme dijamantskog prstenja iza nas? Ako je verovati Vogu verenički prsten sa dijamantom pripada nekim prošlim, romantičnijim vremenima i definitivno se ne uklapa u sve ono što moderne generacije stavljaju u kategoriju 'cool'. I dok se na Zapadu oko dijamantskog prstena pokreće čitav niz pitanja oko vrednosti, veličine i porekla, kod nas je, tradicionalno, neumesno pitati sve to. Da li smo zaista spremne da se odreknemo 'najboljeg ženskog prijatelja', tradicije i klasike, pa makar i u ne-holivudskoj siromašnijoj varijanti?


Stavljanje dijamnatskog prstenja u fioku sa demode komadima nakita može izazvati nevericu kod devojaka koje već godinama sanjaju o svom savršenom vereničkom prstenu sa manjim ili većim dijamantom. Kako  se Vog usuđuje da dijamantsko prstenje proglasi za passe? Više je razloga za to...
Dijamanti na vereničkom prstenju postaju sve veći i veći, toliko da se zaboravlja poenta samog njihovog darivanja. Bitna je veličina i bitna je cena, a sam čin postaje spektakl koji potpuno stavlja u drugi plan ljubav koja je, jelte, nemerljiva, neprocenjiva i , na kraju krajeva, ne zahteva nikakva velika dokazivanja. Zašto onda prsten ne bi bio mali, nenametljiv i intiman? 
S druge strane 'univerzalno' dijamantsko prstenje nikako ne odgovara estetici onih koje u svoj stil rado uključuju muške elemente ili su jednostavno sklone minimalizmu. Simbolika opet ostaje najbitnija, a darivanje prstena koji iskače iz klišea daje dodatnu vrednost momentu jer pokazuje koliko partner poznaje svoju dragu, odnosno koliko je ozbiljno pristupio biranju prstena. 





Dolče i Gabana vereničko prstenje za leto 2014 je jednostavno, klasičnog dizajna, vanvremensko i naravno, lepo, a umesto dijamanta na zlatnom krugu svoje mesto su pronašli živopisni plavi cirkon, safir i rubin. 







Izbegavanje dijamantskog prstenja u nekim zemljama, kao što je Argentina, može biti i praktično s obzirom na to buduća mlada može ostati bez prsta ukoliko je kamen malo veće vrednosti. U ovoj zemlji,čak šta više, ovakvo vereničko prstenje je retkost.Savremena poslovna žena i dalje teži ostvarivanju duboke emotivne veze sa partnerom, ali trenutak iz Diznijevih crtanih filmova više nije toliko presudan. Dijamanti služe za pokazivanje, a verinički prsten je malo više od toga. 


Džesika de Ruiter, Kanađanka koja brine o stilu mnogih poznatih ličnosti od Dru Barimor  do Roberta Patinsona, na svojoj ruci nema klasičan verenički prsten, već tri 'kruga' koji označavaju najznačajnije momente u razvoju njene veze sa mužem. 

Top 5 - nakit koji će od vas načiniti ikonu uličnog stila

$
0
0
Ljubitelji mode uvek rado uživaju u street style  fotorafijama, pronalazeći na njima inspiraciju za svoje dnevne odevne kombinacije. Činjenica je da najčešće bivamo zatečeni jednostavnošću odevne kombinacije koja uz samo par dodataka postaje nešto novo, drugačije, moderno. Pet upečatljivih komada nakita mogu od vas napraviti pravu ikonu uličnog stila. Uz pavilno doziranje i mudro kombinovanje sve je jednostavnije i zabavnije.


Koliko puta ste videli devojke koje nose narukvicu oko nožnog zgloba i sa negodovanjem takav potez nazvali neumesnim? I zaista, u većini slučajeva ovakav nakit se nosi na neprimeran način, ali... Ukoliko dovoljno pažljivo pasmatrate zvezde uličnog stila oko nedelja mode uvidećete da je, takozvana, nanogica, jedan od najsimpatičnijih komada nakita. Iz senke.



Pravo je čudo ukoliko odgovor na pitanje 'da li imate barem jednu narukvicu prijateljstva?' bude negativan. Ulične ikone stila ih obožavaju i to ne jednu, ne dve, već se drže nepisanog pravila 'što više to bolje' ili da dodamo što šarenije to bolje. Malo je onih čijem ćete se stilu diviti s uzdisanjem a da barem u jednoj njihovoj kombinaciji ne primetite ovo razigrano šarenilo oko zgloba. 

Poznate dame od stila nisu odolele ovom trendu, a Ema Votson i Andjelina Džoli su samo neke od njih. Onoliko koliko je jednostavno u kućnoj radionosti napraviti ovaj tip minđuše toliko je teško naziv prevesti na srpski jezik. Bilo kako bilo ove 'dvostrane minđuše' su pravi način da začinite svoj stil u duhu pravih diva sa crvenog tepiha ili urbanih dama sa asfalta.


Više puta je minimalno prstenje navođeno kao savršen put za maksimalan stejtment utisak. Evo ga još jednom, jer je malo verovatno da će uopšte uskoro izgubiti svoje neprikosnoveno mesto na ulicama modnih metropola. Zašto? Zato što je jednostavno univerzalno i zato što pruža mali milion mogućnosti kojima nećete odoleti i želećete da se igrate još, još i još. Vaši prsti će delovati moćno, primećeno i nijedan drugi prsten neće umeti da na taj cool način zadrži pažnju vaših sagovornika. 

I naravno predimenzionirane ogrlice. Bez njih ulica jednostavno ne može iako 'običan svet' najčešće tvrdi da je tako glomazan nakit ipak rezervisan za posebne prilike. Ako smatrate da imate barem malo stila ovakvu ogrlicu ćete uvrstiti u svoju dnevnu kombinaciju i bezkompromisno ćete uspeti da pokupute brdo pozitivnih komentara. 

Narukvice koje nosi čitav svet

$
0
0
Baveći se fenomenom šarenih narukvica od gumica BBC je zaključio da one predstavljaju veliko (osvežavajuće) iznenađenje u vremenu kada deca odrastaju uz računare i društvene mreže. Svojevrstan pronalazač i najveći proizvođač gumica Rainbow Loom, od kojih se narukvice izrađuju, je u rekordnom roku širom sveta prodao čak 3 miliona ovih malih elastičnih komada plastike. One ne poznaju godine, ni socijalni status, nose ih svi pa se neizbežno nameće pitanje - u čemu je njihova privlačnost?



Rainbow Loom osnovan je 2011. godine kada je inženjer malezijskog porekla, Cheong Choon Ng, iz Mičigena primetio da njegova ćerka pomoću elastičnih gumica i svojih prstića pravi veoma zanimljive, šarenolike gumice. S obzirom da je on u tome bio bezuspešan, zbog znatno većih, tj. debljih prstiju, rešio je da sam pronađe rešenje tog problema. 'Izumeo' je razboj koji osim što je olakšao izradu narukvica istovremeno je omogućio izradu još čitavog niza novih šablona i dizajna. Uz ulaganje od 10.000 dolara u izradu plastičih 'razboja' ubrzo je svoj novi izum predstavio i u jednoj prodavnici igračaka. Za svega nekoliko sati Loom je bio rasprodat, a druge prodavnice su polako počele da se interesuju za taj novi, misteriozni proizvod na tržištu igračaka. Iako su ovakve narukvice prema specifikaciji proizvoda namenjene deci uzrasta od 4 do 8 godina činjenica je da ih nose i starije osobe, pa čak i deca mlađeg uzrasta. 

Ove narukvice su igračka za decu, odnosno proizvod njihove igre, te stoga ne  treba da vas čudi ako vas u školskom dvorištu ili ispred zgrade dočekaju mališani sa primamljivom ponudom. Izrada ovih narukvica je veoma zanimljiva deci koja u tišini mogu satima da rade na novom proizvodu i da pritom razvijaju svoju kreativnost ali i da, konačno, uvide da svojim radom mogu i da zarade. Doduše, ne mnogo ali to je još jedna prednost ovih narukvica, jer uče decu da se novac ne zarađuje ni lako, ni brzo, ni bez sopstvenog rada, posvećenosti, vremena i truda. Sasvim dovoljno za prvu lekciju. 
Međutim, gde su elastične gumice i deca na školskom igralištu obično nastanu i nevolje, pa su upravo ove male slatke narukvice u određenom broju slučajeva i bile bolno 'oružje' u dečjim sukobima. 
Druga zabrinjavajuća stvar jeste tvrdnja da ove gumice sadrže ftalate (grupa hemijskih jedinjenja koja se dodaju proizvodima od plastike kako bi dobili na elastičnosti, smtra se posebno negativno utiču na zdravlje dečaka, ali i da može dovesti do razvoja kancera) iako je proizvod od strane Evropske unije potvrđen kao siguran. Dozvoljen procenat ovog jedinjena u dečijim igračkama iznosi svega 0.1 % od ukupne težine proizvoda, dok istraživanje nezavisne agencije iz Birmingema pokazuje da određene narukvice od gume sadrže do čak 50% zabranjenog plastifikatora. Ipak, agencija koja je sprovela ovo istraživanje posebno naglašava da rizičan nivo ftalata sadrže jeftinije, 'nezvanične' gumice koje se nalaze na tržištu . To ustvari znači da se sigurnost koja potvrđena odnosi na gumice proizvođača Rainbow Loom iz Amerike, dok gumice sa Dalekog istoka nemaju taj sertifikat. Ova informacija razočarala je mnoge, ali pre svega mame koje su konačno pronašle aktivnost koja će njihovu decu skloniti od računara.
Protivnici ove vrste nakita navešće i činjenicu da gumice i nisu baš materijal koji ide u prilog očuvanju životne sredine, a tu već priča potpuno izlazi iz okvira zabavne bajke o usponu šarenog globalnog fenomena.


Nakit ili konkretno narukvice od gumica nisu potpuna novost, te su se tako pre nekoliko godina rado nosile gumene narukvice sa raznim porukama, od kojih je svakako najčešća ona koju je oko ruke nosio Lens Armstrong, Live Strong, posle njegovog 'pada' na doping kontroli. Takođe, svojih 5 minuta slave imale su i gumice izrađene u raznim oblicima, a koje su nošene kao ukras oko ručnog zgloba. 



Stručnjaci tvrde da se popularnost ove igračke može posmatrati kao fenomen koji se dešava jednom u nekoliko godina, jer na tržištu postoje proizvodi koji se prave da bi se prodali, ali postoje i oni koji se jednostavno prodaju sami od sebe. Neki ih čak izjednačavaju sa pojavom jo-joa i hulahopa, jer su zabavni, jeftini i lako dostupni pa možda baš tu i lež tajna njihove popularnosti. 
Od ovakvih gumica izrađuju se haljine, odelo (poznatog američkog voditelja Džima Kimela), nosi ih i Kejt Midlton i Dejvid Bekam pa se čini da informacija o njihovoj štetnosti koja se provlači u pozadini i nije tako glasno odjeknula. Ili je već prekasno za takve teme. Bila kako bilo ostaje samo da se vidi da li će i ovaj trend kao i mnogi trajati još par nedelja,  možda  par meseci ili će nas ovo šarenilo pratiti još dugo.


Tri mališana Izi (9), Henri (7) i Rudi (5) nekoliko nedelja su proveli praveći narukvice od gumice, a sav novac će biti dat u dobrotvorne svrhe za pomoć deci iz rata zahvaćenog pojasa Gaze. Njihovu ideju podržao je i britanski bend Coldplay donacijom od 2000 funti.


Flash tattoos - tetovaze inspirisane nakitom

$
0
0
Teen Vogue se pita "Šta će vam Kartijeova narukvica ako gomilu ovakvog zlatnog nakita možete nabaviti za samo 25 dolara?" Istini za volju, nisu mislili na pravi nakit već na tetovaže inspirisane njim. Ove privremene, fleš tetovaže nikako ne deluju jeftino i  potpuno su u skladu sa vrelim letom, morem, žurkama i festivalima. 




Igre sa samolepivim sličicama iz našeg destinjstva sada su prerasle u savršen letnji aksesoar. Flash Tattoesčak nudi i više različitih kolekcija - Sheebani, Goldfish Kiss H20, Sofia i druge...Tako je Josephine kolekcija sa klasičnim oblicima, Nikki u rok fazonu, dok je Sheebani inspirisana idijskim crtanjem kanom. 
Metalik tetovaže u zlatnoj, srebrnoj i crnoj boji potrajaće na vašoj koži od 4 do 6 dana i za to vreme treba izbegavati supstance na bazi ulja. Posebno je zabavno što same možete kreirati sopstveni nakit, kombinujući mnoštvo različitih dezena. I nema tu samo oblika prstenja, narukvica i ogrlica, Flash Tattoes nudi i gomilu simbola ili rečenica koje možete poneti na koži kao moto.




Ovakav aksesoar je bezbedan za kožu i jednostavno ga je zalepiti na nju. Bitno je da bude suva, čista i bez primesa ikakvih ulja. Nakon što se odabrani dezen zalepi na kožu treba je pritiskati mokrom krpom tridesetak sekundi i ne rastezati kožu narednih 10 minuta. I, to je to! Bezbroj ogrlica, narukvica, prstenja i nakita za telo je na raspolaganju i ništa od njega neće se zapetljati u kosu, pokidati ili smetati na bilo koji drugi način. 
Više famoznih žena poigralo se ovim novim trendom, a jedna od onih koje mu nisu odolele je čuvena Aleksandra Ambrozio. 
































Atraktivne uz pomoć nakita?

$
0
0
Nošenje određenog komada nakita može učiniti da se osećamo lepše i samopouzdanije a samim tim i privlačnije. Naša psiha se na vrlo mudar način poigrava osećajima onda kada suptilno ispod odeće skrivamo simboličnu ogrlicu ili dok nas oko članka golica provokativna narukvica. Da li nakit zaista može imati isti efekat kao i skrivena tetovaža ili zavodljivi donji veš?



Seksipil se u određenim dozama krije u svakom od nas, a od pojedinca zavisi koliko je spreman da se igra sa svojim unutrašnjim đavolima i da ih pusti na površinu. Prvi korak ka tome jeste i razvijanje osećaja jedinstvenosti kroz nakit koji se nosi na novi, drugačiji način.
Sprovodeći istraživanje o tome šta je to što je muškarcima privlačno, odnosno šta vole da vide na ženi Ekspres Tribjun je napravio listu koja je između ostalog obuhvatila malu crnu haljinu, tesnu odeću, ali i određene komade nakita. Mnogi muškarci su srebrne narukvice oko nožnog zgloba odredili kao 'veoma seksi' dok su slične epitete dobile i alke i ogrlice sa priveskom od dragog kamena dužine do grudi. Da li muškarci zaista na ženi vole da vide nakit koji one smatraju dosadnim i previše jednostavnim? Poznajući praktičnu prirodu muškaraca verujemo da je odgovor potvrdan.
Nošenjem nakita na određenom delu tela omogućava nam da taj deo i naglasimo. Ukoliko se pritom poigravamo svojom senzualnošću najbolje je to učiniti na suptilan način držeći se minimalističkog nakita. Uz dovoljno hrabrosti i pravilan odabir dela koji ćemo naglasiti nakit zaista može biti način da svoju atraktivnost podignemo na viši nivo. Bez vulgarnosti. 
Oslobađajući sebe društvenih stega i istovremeno izvlačeći nakit iz ustaljenog klišea možemo istaći grudi, leđa, zadnjicu ili, a to već zalazi u psihologiju, stopala.
Vrat je u većini slučajeva erogena zona za oba pola, te ne čudi činjenica da ogrlice mogu da učine i najjednostavniji izgled mnogo privlačnijim i atraktivnijim. Dekolte će delovati mnogo zavodljivije, ali i zagonetnije ako između grudi pada tanana nit plemenitog metala. Mudrost leži u izbegavanju, već pomenute, vulgarnosti koja neminovno prati otkrivanje ovog dela tela. Suptilnost je pola posla.
Narukvica na nožnom zglobu se svakako povezuje sa visokim potpeticama koje i dalje najlakše golicaju mušku maštu, ali i bosim stopalima koja asociraju na pesak, plaže i, naravno, slobodu. Upravo kada su plaža i leto u pitanju najčešće se pominje i, u poslednje vreme, jako popularan nakit za telo. Moć ove vrste nakita najbolje je objasniti kroz primer provokativne Rijane koja ga od samog početka karijere rado nosi i u kombinaciji sa bikinijem, ali i sa glamuroznim haljinama na crvenom tepihu. Lagani lanac je svoje mesto pronašao i u Victoria's Secret kampanjama, pre svega na telu Kendis Svonpul. Iako se njima ne može osporiti artaktivnost, prosečna žena će istaći primedbu na račun njihog statusa poznate ličnosti sa savršenim telom koje nemamo sve mi. Ali ne zaboravite da je Bijonse ovakav nakit nosila i tokom trudnoće. Atraktivni smo onoliko koliko se osećamo, zašto nakit ne bi bio samo dodatak tome?
Ukoliko se devojka odluči za pirsing, potovo na neustaljenim mestima, kao što su bradavice, mora biti unapred spremna na predrasude koje ljudi imaju prema ovakvoj vrsti ukrašavanja. Iako bolan proces zarastanje može trajati i do godinu dana, ovakvo ukrašavanje može biti jako seksipilno ako se um potpuno otvori za nove ideje. Naziranje pirsinga ispod majice se na mnogo načina može poigrati sa maštom, kako muškaraca, tako i žena. Ne zaboravite da se nekada ukrašavamo samo za određene oči.
Atraktivnost leži u efektu iznenađenja, u nošenju postojećeg na novi način, onako kako se ne očekuje ili barem kako ne očekuje većina. Pronađite svoj način da razbijete ustaljeno, jer nakit zaista ne mora biti komad koji će dominirati na vama, nekad je dovoljno da tek proviri tu i tamo pa da njegov efekat bude neverovatan.


Napravite sami svoju metalik privremenu tetovažu

$
0
0
Ovaj tip ukrasa za telo tokom poslednjih meseci okupirao je svet. I to ne bez razloga. Radi se o autentičnom, jednostavnom i efektnom načinu da se zabavite i izgledate drugačije. Nažalost, ovakve privremene tetovaže ne mogu se naći u Srbiji, ili bar mi nismo uspele da ih pronađemo. Ali, zato jesmo pronašle odličnu alternativu - napravite same svoje metalik "tetovaže"!




Zaista nije potrebno puno toga.

1. Metalik srebrna ili zlatna vodootporna senka u kremi ili olovka za oči
2. Izolir traka za crtanje šablona
3. Sintetičke četkice za šminkanje
4. Lak za kosu ili sprej za učvršćivanje šminke

Najpre, nacrtajte na traci željene simbole ili reči, naravno tako da popunjavanjem praznina dobijete ono što ste zamislile. Pustite mašti na volju i budite kreativne, nek na traci bude nešto što je vaša originalna ideja.





Kada izrežete šablon zalepite ga na mesto na telu gde želite "tetovažu". Senkom ili olovkom za oči popunite praznine, a nakon što odlepite traku višak možete skinuti štapićem za uši natopljenim u odstranjivač sminke.





Na kraju naprskajte svoje remek-delo sprejem za učvršćivanje šminke ili lakom za kosu da bi duže potrajalo. I naravno, uživajte u letu!










Verenički prsten i burma su i bukvalno savršen par

$
0
0
Vereničko prstenje i burme kod nas, tradicionalno, imaju svoja unapred rezervisana mesta na levoj, odnosno desnoj ruci. Međutim, na Zapadu postoji čitav niz preporuka koje se na kraju uglavnom završe na tome da 'može biti ali ne mora da znači'. Bilo kako bilo, poslednjih godina sve češće, što zbog praktičnosti, što iz nekih drugih razloga pribegava se simpatičnim setovima vereničkog prstena i burme koji se dopunjuju i, slobodno možemo reći, stapaju u jedno.

Prstenovanje je provobitno obuhvatalo samo darivanje vereničkog prstena ženi koja se voli i kojoj se veruje, te je nošenje ove vrste prstenja bilo praksa vezana za žene. Tako je bilo sve dok, navodno, zapadna industrija u razmeni venčanog prstenja, burmi, nije videla unosan posao te podstakla mladence da na ovaj način krunišu svoj brak. Po modernom shvatanju verenički prsten i burma nadopunjuju jedan drugi, čime se relativno rešava dilema kome je na kojoj ruci mesto, odnosno mesto im je jednom pored drugog.
Ipak, ukoliko je mlada praktične prirode, naklonjena modernijem i minimalističkom dizajnu onda će svakako pravi izbor za njen domali prst biti setovi tananog prstenja koji se kao par savršeno uklapaju jedan u drugi, zauzimaju mesta kao jedna prosečna, klasična burma od zlata i pri tom je malo verovatno da će bilo koji od njih izgubiti svoje mesto na njenoj ruci. Prostora za grešku gotovo i da nema, jer su mali, slatki, neodoljivi, simpatični i apsolutno u funkciji ljubavi.
Burma je najčešće jednostavnija, u formi kruga od zlata, sa možda minimalnim cirkonima, kao nepotpun krug ili cik-cak forma. Verenički prsten redovno ima istaknutu centralnu poziciju u kojoj može biti smešten dijamant, cirkon, pa čak i biser. Ipak, možda će buduća mlada sumnjičavo pogledati biser ili skinuti verenički prsten tokom ceremonije venčanja a u skladu sa verovanjem da nevesta na svadbi ne sme nositi bisere, jer oni simbolizuju suze. Verovanja na stranu, nama je ovaj trend jako drag.







Diorove minđuše koje spajaju klasiku i moderan dizajn

$
0
0
Ljubitelji specifičnih minđuša, asimetričnog nakita, ali i oni koji su zaljubljeni u visoku modu i rad modne kuće Dior već čeznu za bisernim minđušama koje već neko vreme kradu srca poznatih dama na crvenom tepihu. S obzirom da se radi o komadu koji je lako kopirati, postoji nebrojeno mnogo načina da se ovaj trend preseli i na naše ulice. Ali Dior je, ipak, Dior... 



Asimetrične minđuše sa manjim biserom s prednje i malo većim sa zadnje strane ušne školjke inspirisane su plemenskim nakitom i kreacija su Diorove dizajnerke zadužene za nakit, Kamile Miceli. Prvi put su predstavljene u okviru pre-fall 2013 kolekcije i već tada se nametnule kao novi sinonim pariskog šika.  Mogu se nositi u paru, ali i kao samo jedna minđuša, ali se većina dama koje su ih ponele odlučila za jednu jer u paru mogu delovati glomazno i preupadljivo umesto da budu efektne i zagonetne. Otvarajući vrata svoje Tajne bašte unutar Versaja Dior je na novi način predstavio i ovu svoju zvezdu pod imenom Mise en Dior, a sam model pored ovog ima nekoliko verzija Diorattan, Dior Tee Shirt, Gum Tee Shirt, Tribales, Shine in Dior i slatku Be Dior. Svaki od njih na svoj način prati priču o asimetriji ali klasična biserno bela, originalna verzija je ipak najčešće uspevala da se probije na crveni tepih. Zvezde uličnog stila su se, s druge strane, odlučivale i za druge, koloritnije oblike.

U čemu se krije njihova tajna? Ovaj model minđuše ima sve ono što jedan komad nakita čini omiljenim. Bilo da volite bisere ili ne, verovatno ih vezujete za određeno životno doba ili za drage žene u svom životu. Mise en Dior je dovoljno moderna i drugačija da razbije sve predrasude koje bisere vezuju za majke i bake, ali i dovoljno ženstvena minđuša koja na velika vrata vraća sve ono što žena zaista i jeste, romantično vezana za neprolazno ali i beznadežno sklona promenama. Zar ova minđuša nije upravo to? Pa i ako se u duhu vremena desi da bude dominantan model svega nekoliko sezona ili meseci, složićete se da zaslužuje status legenardnog modela, pa možda čak i epitet neprolazne klasike. 
Ovaj model je jednostavno kopirati te su  mnoge devojke širom sveta već svoju kutiju sa nakitom obogatile ovim minđušama. Da li je Mise en Dior zaista nakit koji će trajati zauvek ili samo trenutni hit koji obožavaju i Rijana i Šarliz Teron? Ostaje nam da vidimo. Do tada, uživamo i obožavamo. 












Get Sparkly i Tašna by Ana Šurdilović vas daruju

$
0
0
Ovog meseca blogu je drugi rođendan i htele smo da ova nagradna igra ne bude poput prethodnih. U tome nam je pomogla Ana Šurdilović i na njenoj divnoj tašnici našao se jedan inspirativan citat koji smo mi odabrale, citat koji sjajno ide uz blog i nas same. Za nedelju dana ona će pripasti nekom od vas.

Septum ring - pirsing koji poznate ličnosti obožavaju

$
0
0
Novi hit u svetu poznatih ličnosti može se u najmanju ruku nazvati diskutabilnim. Septum ring, kako glasi naziv na engleskom ili prsten, tj. minđuša za septum vam se može dopasti ili ne, ali ne može vam biti tek simpatičan, sladak, zabavantrend. Jednostavno, čak iako ste ljubitelj pirsinga, čak iako ste potpuno otvorenog uma, vrlo je verovatno da ćete sa nevericom prihvatiti činjenicu da ova vrsta nakita započinje sa svojom vladavinom. Da je ulica zaista spremna za njega?


Septum je tanka pregrada koja deli nosnu duplju na dva takoreći nosna hodnika. Minđuša koja se stavlja na ovom delu uglavnom zahteva bušenje ove pregrade, međutim novonastali trend uslovio je pojavu prstenčića koji se jednostavno navlače bez ikakve potrebe da se na bilo koji način interveniše unutar nosne duplje.

Ovom trendu nisu odolele Kelis, Lejdi Gaga, Rijana, ali  ni slatkice poput Skarlet Johanson i Dzesike Bil koje su svoje lice ukrasile diskretnim ali jako efektnim prstenom koji, čini se, na svoj način prati njihovu unutrašnju buntovnu prirodu. Da li je septum ring zaista rezervisan samo za malu grupu ljudi specifičnog stila?
Ne možemo reći da se ova vrsta nakita vraća, jer realno nikada nije ni odlazila, samo nije imala status koji joj se sada nameće - trend. Iako smo ga vezivali za tetovirane devojke sa bezbroj dodatnih pirsinga sada smo u prilici da ga vidimo kao jedini nakit i na lepoticama koje nisu sklone ni 'šaranju' i 'bušenju'.

U neku ruku za popularizaciju minđuše na nosu zaslužan je francuski brend Živonši čiji je dizajner Rikardo Tisci i poznat kao ljubitelj dekoracija na nosu. Tako je pirsing izašao iz okvira malih subkultura i postao deo sveta visoke mode treba pomenuti da je Živonši pirsing upotpunio zaista masivnim minđušama, te je celokupan izgled znatno dramatičniji i, iznenađujuće, glamurozan.

Možda deo odbojnosti koja se javlja prema minđuši na nosnoj pregradi leži u pretpostavci bola koji prati bušenje ovog dela nosa, ali i osećaja koji izaziva strani objekat u nosnoj duplji. Da li zaista mislite da su se sve ove dame, kao i modeli na reviji podvrgli bušenju nosa zarad praćenja trenda? Okej, poznati rade svašta ali ne, upravo Živonšijev model se jednostavno zakači za pregradu i to je sve. Nema bušenja, nema bola, sem onog zbog činjenice da ovaj prsten košta od 500 do 1000 dolara. Naravno, postoje i jeftinije verzije i one iz kučne radionosti ali zna se ko je bio prvi. Ili možda nije?
Supermodel Kejt Mos 1993. godine već je prošetala pistom sa minđušom u nosu u okviru jesenje kolekcije dizajnerke Vivijen Vestvud, pa se u određenim krugovima Živonšijeva verzija smatra pukim pokušajem da se iskopira ova Britanka. Ipak, neosporno je da je Tiscijeva verzija zaživela i mnogo šire i mnogo glasnije.

Međutim, ne treba ostati samo na polju visoke mode, jer pitanje popularnosti ovog modela je ipak pitanje koje će mnogima biti suvišino jer je 'očigledno da nema ničega privlačnog u minđuši u nosu'. Neke divna lica dokazuju suprotno. Kao i uvek treba znati nositi, a to važi za sve. Septum ring je samo malo provokativniji. 

DIY - Napravite sami cvetnu narukvicu

$
0
0
Izuzetno nam je drago što najzad donosimo jedan od dugo pripremanih DIY postova. Volimo da baratamo rečima, ali došlo je vreme da oprobamo i prstiće. U saradnji sa Repro Shopom, u ovom tekstu korak po korak stvaramo jednu narukvicu od lanca, satenske trake, bisernih perli i malenih ružica.



 Nije ni teško, ni skupo napraviti je. Ono što vam je potrebno je:


1. Lanac ( Neophodna je dužina dovoljna da se lanac tri puta obmota oko ruke. To je nešto manje od pola metra, tako da je jedan metar sasvim dovoljan da napravite dve ovakve narukvice. Ovde možete naći najrazličitije vrste i boje, a prosečna cena za metar je oko 100 din.)

2. Biserne perle (Za jednu narukvicu potrebno je 6 komada, a njihova cena je 18 din. Mi smo uzele najmanje, iz ove kategorije, ali vi možete i veće.)

3. Ružice (Potrebno je takođe 6 komada. U pakovanju od 20 komada za 60 dinara dobija se mešavina zelenih, ružičastih, crvenih i belih, pa tu takođe ima materija koji preostaje za neke druge kreativne radove)

4. Satenska traka (Potreban je 1m, što košta 12 din, a ovde je na raspolaganju više nijansi)

5. Konac i igla (i lepak, mada nije neophodan)

Prvi korak:



Satensku traku provucite kroz lanac i ostavite slobodne krajeve koje ćete kasnije iskoristiti za vezivanje. Bitno je da karike lanca budu u prečniku manje od širine trake kako bi ona stabilno stajala a ne klizila kroz lanac. Preporučujemo teži i sa debljim karikama od ovog koji je na slici

Drugi korak:


Na sredini lanca rasporedite perle i prišijte ih za satensku traku. Možete ih i zalepiti, ako nemate strpljenja za iglu i konac. Ostavite prostora da između njih budu ružice.

Treći korak:


Prišijte ružice između perlica.

 To je to! Samo vežite traku u mašnu i dobili ste preslatku, romantičnu narukvicu. Suvišno je reći da beskrajno možete da kombinujete boju lanca, perli, trake i ružica. Uz malo više talenta i strpljenja od onog koji smo mi imale, rezultat može biti i više nego lep.





Viewing all 849 articles
Browse latest View live